Neden F İstanbul

- F İstanbul katılımcılarına zaman kazandırır, 100 'e yakın ülkeden alıcı ile buluşturur.

- F İstanbul bir ticaret platformudur, profesyonel olmayan girişlere müsaade etmemektedir.

“Sürekli yeni ticaret bağlantıları” mottosuyla organize edilen F İstanbul katılımcılarını yeni müşteriler ile buluşturur. 

- F İstanbul dijital altyapısıyla katılımcı ve ziyaretçiyi fuardan önce buluşturmakta ve iletişim altyapısı sunmaktadır. Diğer bir ifade ile F İstanbul fuarı katılımcıları fuar zamanı bir araya gelmeseler dahi fuardan önce ya da sonra sistem üzerinden iletişime geçebilmektedirler.

- F İstanbul tüm ihracatçılara eşit mesafededir...

- F İstanbul, 2 milyarlık bir nüfusun merkezinde yer alan üretici ve ihracatçı Türkiye'de düzenlenmekte ve öncelikle Avrupa, Orta Asya, Afrika ve Orta Doğu pazarlarını hedeflemektedir.

- F İstanbul Türkiye'de organize edilen; işlenmiş gıda, içecek, şekerleme, gıda katkı maddeleri, gıda işleme ve ambalaj endüstrisi dahil gıda sanayisinin tüm paydaşlarının katılımıyla gerçekleşen en geniş kapsamlı fuardır.

- F İstanbul her yıl Temmuz ayında Türkiye'nin en modern ve merkezi fuar alanı İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenmektedir.

- F İstanbul tartışmasız Türkiye'nin en hızlı büyüyen fuarıdır.

İhracat Platformu


Daha önce fuarımızı ziyaret etmiş 5000+ yabancı alıcı arasından ürünüzü talep edenleri fuardan önce görme imkanı sunuyoruz... 
Çalışmanın detayları için ziyaretçi koordinatörümüzle    hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ürünüme Yurtdışından Talep Var mı ?

F İstanbul Fuarı'na katılmadan önce ürününüz ve hedef pazarınızı bildirmeniz durumunda firmanız için ücretsiz pazar araştırması yapılmakta ve ürüne olan talep ile ilgili bilgi verilmektedir. 


Sıkça Sorulanlar

1- Kimler katılabilir ? İhracat yapmak isteyen, yurtdışına açılmak isteyen, zincir marketler ile buluşmak isteyen, teknoloji ihraç etmek isteyen tüm üretici ve aracı firmaların katılımına açıktır. 

2- Hangi ülkelerden katılım sağlanmaktadır ? İkinci yılında 21 ülkeden 472 stantta 1.000 den fazla marka ve ürünün sergilendiği  F İstanbul, 2024 yılında 700 + stantta 21+ ülkeden 1000+ firmanın katılımıyla gerçekleşecek ve Türkiye'nin gıda endüstrisi ihracatına katkı sağlayan en önemli fuar olacaktır. 

3-  F İstanbul fuarının temel farkı nedir ? F İstanbul sürekli yeni ticari bağlantılar kurmaya hizmet edecek; üretici, ihracatçı, ithalatçı,  toptancı, dağıtıcı ve zincir marketleri buluşturacak geniş kapsamlı bir ticari platformdur. 

4-  Neden Temmuz ? Temmuz ayı Türkiye'nin yurtdışından en fazla ziyaretçi aldığı aydır, katılımcıların kış sezonu ihracat siparişleri F İstanbul'da alınmaktadır.  

5- Kim Ziyaret Edecek ? Avrupa, BDT, Kuzey Afrika, Ortadoğu başta olmak üzere tüm dünyadan ziyaretçiler F İstanbul'da buluşmakta ayrıca konaklama ücretleri organizatör tarafından karşılanan alım heyetleri organize edilmektedir.
Search